Jak jsem točil svatbu v Londýně (2) - Konyho Travel BlogKonyho Travel Blog
Jak jsem točil svatbu v Londýně (2)

Jak jsem točil svatbu v Londýně (2)


Jsme zpátky, máme natočeno skoro 200GB materiálu a jsme bohatší o další zážitky. V prvním příspěvku jsem slíbil, že vysvětlím, jak jsme vlastně pozvání na svatbu TwoMonkeys získali. Stalo se to poměrně zajímavou cestou…

Již delší dobu jsem sledoval cestovní blog (Kach a Jonathana) četl, koukal co na facebooku sdílejí, kudy cestují apod. Jednoho klasického dne, kdy jsem ráno seděl ve vlaku do školy směr Pardubice, usrkával kafe, abych se probudil, jsem na facebooku viděl příspěvek od TravelMonkeys kde oznamovali, že se budou brát! Netušil jsem datum ani lokaci svatby, ale napadlo mě jim napsat email s tím, že dělám svatební video a že bychom rádi jejich svatbu natočili. Kach naší práci zkoukla a byla z ní vážně nadšená, hned navrhla, že si zavoláme na skype a probereme jak bychom to provedli.

Měli svatbu 12. července 2016, což bylo v úterý a ještě k tomu celkem kousek – v Londýně. Povídali jsme si asi hodinu o jejich svatbě, mé nedávné cestě po Filipínách (ona je Filipínka), o mých zkušenostech apod. Skončili jsme hovor a já tak nějak pořád nechápal, že se ten jeden email takhle rychle prolomil v realizaci. Opravdu jsme naplánovali náš příjezd. Zanedlouho mi přistály letenky v emailu a od té doby jsme už komunikovali pouze po facebooku. Tím, že často cestují po různých koutech světa, nemají vždy ideální připojení na net. Ale nakonec byla naše komunikace rychlejší než kolikrát s klientem v ČR :-)

bus-red-london-wedding-svatba

Část svatebních hostů chvilku po obřadu.

Bum – váhový limit směrem tam (WizzAir) jsme měli asi 60kg na veškerá zavazadla (techniku). Zdá se to být hrozně moc, ale toho železa (stativy, dron, kamerový pojezd apod) bylo vážně hodně a nakonec jsme ještě kufry přerovnávali. Cestou tam jsme váhové limity splnili téměř přesně, horší to bylo cestou zpět, to jsme letěli s jinou společností a váhový limit jsme měli každý o 10kg nižší (SmartWings)… k tomu se dostanu závěrem článku. Mrkněte na video, které jsem natočil před odletem z Prahy:

 

Odlétali jsme v 6 hodin ráno z Prahy, balili jsme trochu na poslední chvíli, takže jsem ani nešel spát a směr letiště jsme vyráželi již ve 3 ráno. Všecko bylo v pohodě, ale pak ohlásili zpoždění hodinu .. pak další hodinu … nakonec jsme si zalamovali nevyspalé hlavy na nepohodlných židlích +5 hodin! Perlička ještě přišla na závěr, kdy nám najednou pracovník letiště začal rozdávat letáčky o zrušení letu a možnosti náhrady. Mezi rádoby pasažéry už byla cítit nervozita a pár z nich už to psychicky přestávalo snášet. Když už letáčky rozdali všem, z rozhlasu se ozvalo, že letadlo bude za 30 minut připraveno k odletu. A skutečně – letěli jsme do Londýna. Trošku nám to zpoždění zabilo plánované courání se centrem, ale i tak jsme hodili zavazadla na hotel a mrkli na takové ty profláklé věci jako je BigBen, London Eye a TowerBridge.

wedding-videography-london-prague

Holky kameramanský u Orloje. (the Big Ben)

Druhý den jsme vlakem dorazili na místo konání svatby, bylo to asi 40minut od Londýna u města Reading (The Copse – Wedding weekends). Na místě jsme byli den předem a místo to bylo skutečně boží. Byl tam absolutní klid (vesnice) a celý komplex byl pronajatý pouze pro hosty svatby. Dům byl zdoben krásnými prvky z mnoho let starého dřeva, obklopen zelení a ačkoliv se zdál být v hodně klasickém duchu a prostém stylu, zahrnoval vlastní kino, bezdrátový soundsystem po celém domě, vyřivku a tak podobně :-) Pořád jsem si v ten moment opakoval – „Páni, jeden email a teď stojíme tady.“ – Nějak jsem tomu pořád nechtěl věřit. Jejich cestovní blog čte měsíčně 500 000 čtenářů a naše video tam bude!

Hned první den jsme navázali celkem slušnou atmosféru se všemi, co již do resortu dorazilitaké. Byly to teda hlavně kamarádky Kach, které ten večer pořádaly ještě rozlučku se svobodou. Této typické rozlučky jsme se shodou okolností s Matějem zúčastnili také, ale to asi tak vše, co o tom můžu napsat 😀 Však to znáte, rozlučka nepatří mezi ty akce, o kterých se příliš vypráví. Každopádně druhý den se nám natáčelo mnohem lépe, protože mezi všemi panovala fajn vysmátá nálada.

Vyšperkovaný dort na konci své cesty.

Vyšperkovaný dort na konci své cesty.

Natáčení celého dne probíhalo úplně standartně jako jsme byli dosud zvyklí … možná až na jednu maličkost. Svědkyně nevěsty každou chvílí vysílala živě video na internet pro jejich fanoušky (z obřadu, z prvího tance, z cesty autobusem..). Věděli jsme, že v určité momenty nás sleduje velké množství lidí, a tak jsem se párkrát nenápadně natočil právě k této svědkyni zády, to proto, aby bylo vidět naše logo na košili 😀 O síle jejich komunity může vypovídat jedno video, které jsme zveřejnili již v den svatby – získalo během chvíle skoro 1.000 liků. Všechna „živá videa“ můžete sledovat na jejich facebooku ZDE. O průběhu svatby neustále někdo něco sdílel na jejich sociální sítě a svatbě se v podstatě odehrávala jak na internetu tak v reálném životě. Můj původní plán byl, sestříhat jejich videoklip ještě přes noc, abychom to druhý den mohli vypustit do světa .. ale už jsem na to neměl sil. Usilovně na něm ,ale co brzy začnu pracovat, tady hraje čas hodně důležitou roli :-) Pořídili jsme  fajn záběry, kromě krásné lokace kde svatba probíhala máme plno dalších zpestření jako například velmi multikulturní složení hostů, překvapení otce ženicha ve formě pronajmutí starého typického londýnského autobusu a jako bonus jsme náš pobyt v resortu ještě prodloužili za účelem „dotáček“ s novomanželi. Točili jsme také rozhovor s nimi o jejich příběhu a zážitcích z cest. Je určitě na co se těšit a jejich video najdete už brzy také na mém webu www.forpix.cz .

 

Wedding in Henley on Thames, UK!Cheers!! On our wedding reception!

Courtesy of our awesome wedding videographers Lubos & Matej from Forpix.cz
#forpixvideo

Venue: Wedding Weekends in Henley-on-Thames, United Kingdom! =)

Posted by Two Monkeys Travel on Tuesday, July 12, 2016

 

Cestou zpátky jsme rozmísťovali techniku do zavazadel tak, abychom to na letišti co „nejlépe“ mohli ukecat a kdyžtak připláceli co nejméně. Ze zkušenosti vím, že váhu batohu kontrolují velmi zřídka a tak jsem na zádech měl namísto povolených 5kg skoro 13kg, a kufry měli každý nad limit asi 5kg. Pracovník u přepážky to ale neřešil, pouze na kufr dal nálepku „těžké“ a nic připlatit nechtěl (to se mi s WizzAir stalo již podruhé). Náš let měl mimochodem další 2 hodiny zpoždění .. takže v Praze jsme byli až skoro ve 3 ráno :/

Těžký boj s výhovými limity.

Těžký boj s výhovými limity.

Nelituji ani vteřiny na tomto výletu, posunul nás zase o kousek dál a snad nás ta pravá třešnička na dortu teprve čeká. Rád bych natáčel svatby po celém světě a doufám, že tohle bude jeden ze způsobů, jak toho docílit. A jaké je ponaučení z toho všeho? Pokud jste článek četli celý, určitě to z něj vyčtete :-)

Krásný den a úspěch všem, kteří jsou alespoň trochu drzí a jdou si za svým cílem.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked