Náhradní pas - lze jich mít více? - Konyho Travel BlogKonyho Travel Blog
Náhradní pas – lze jich mít více?

Náhradní pas – lze jich mít více?

Myslíte si, že je nemožné mít 2 a více pasů? A proč by to nešlo?

Já sám jsem si myslel, že to není možné. Z omylu mě vyvedla až přednáška o cestování od Martina Rosulka a také jeho článek na DigitalniNomadstvi.cz

 

Důvody, proč mít dva pasy

 

  • Při ztrátě můžete fungovat s náhradním

To vše za předpokladu, že každý pas budete nosit jinde a neztratíte oba 🙂 (jeden v batohu, jeden můžete nechat třeba na hotelu)

  • Jako záruku do půjčoven použijeme náhradní

Některé půjčovny či dokonce hostely požadují jako záruku Váš pas (použijeme tedy náhradní) – osobní zkušenost mám z Thajska při půjčení skůtru.

  • Vstup do znepřátelených zemí

Tuto možnost osobně ověřenou nemám, ale četl jsem zkušenosti cestovatelů, že při návštěvě vzájemně znepřátelených zemí bylo jedinou možností prokázat se při vstupu vždy odlišným pasem (kvůli evidenci případných špionů aj.).

 

Napadá Váš ještě jiný důvod? Napište mi ho do komentáře! 🙂

 

Jak pas získat?

Osobně jsem se při žádosti na městském úřadě inspiroval článkem od Martina, ale realita byla trochu snazší. Podle návodu jsem paní na přepážce oznámil, že chci cestovní pas vystavit z důvodu, že v tom současném již nemám místo na razítka. Jenže paní po mně chtěla ten starý pas, aby ho mohla skartovat. V tu chvíli jsem nevěděl co, tak jsem paní narovinu řekl, že chci mít prostě 2, protože plánuji hodně cestovat. Trošku jí to zarazilo, ověřila si tuto možnost u kolegyně a bez problémů mi vystavila ještě jeden, blikcvak, 600 Kč (rok 2016) a šel jsem domů. Za 3 týdny bude hotov.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked