Návštěva Barcelony - Konyho Travel Blog
Návštěva Barcelony

Návštěva Barcelony

Protože už zase sedím v autě (tentokrát na cestě do zpět Valencie), rozhodl jsem se trochu dohnat to odmlku v blogování a píši dojmy z Barcelony.

Jsou skvělé. Pokud bych měl momentálně seřadit krásu navštívených měst, bylo by to takto:

1.Toledo
2.Barcelona
3.Valencia

Kdybych neměl stresíky ze stále nehotových úkolů do školy, protáhl bych mou návštěvu ještě o jeden den. Mám pocit, že Barcelona má toho vážně spoustu co nabídnout a všecko tak nějak zatajuje dech :-) První dojmy, když jsem dorazil tak úžasné nebyly, ale během 20 minutové procházky městem jsem ho změnil. Zpočátku mi ho trochu zkazila volba mého hostelu.

Můj spolujezdec Valencie -> Barcelona

Můj spolujezdec Valencie -> Barcelona

Podle GPS jsem našel adresu mého hostelu, ale byl zamčený. Zazvonil jsem a přišel takovej celkem zevláckej týpek … první co mi řekl bylo „Jseš v pohodě?“ a tvářil se na mě, jak kdybych přišel s dvojkou v krvi. Byl asi naštvanej, že mi musel otevřít. Následně našel mou rezervaci a šel mi ukázat pokoj. Byl to pokoj pro 4, ale tentokrát jsem povýšil – žádné palandy, pěkně každý svou postel. Ukázal mi mou postel a říká: „Nezabouchni si dveře“. Stojím a čumím s přiblbým úsměvem. Trošku se zarazil a říká: „No co, nemáme kapacitu dávat každýmu hostovi klíč“. Říkám „fajn, a to pro vás musím jít dolů na recepci kdykoliv budu chtít do pokoje?“. Odpověděl, že jasně. Ošklivé sociálky a zimu v pokoji však kompenzovalo to, že pokoj nebyl kapacitně naplněn a spal jsem tam víceméně sám (pouze 1. den přišel nějaký týpek k ránu a hned zase zmizel).

Penis obecný

Penis obecný

Katedrála Barcelona

Katedrála Barcelona

Vnitřní pohled - Katedrála Barcelona

Vnitřní pohled – Katedrála Barcelona

První den jsem navštívil nejznámější tuctovku, basiliku Sagradu Familiu … vyskočí snad kdykoliv když vyguglíte slovo Barcelona. Tam se opravdu dech zatají. Nešel jsem dovnitř, ale koupil jsme si kafe v mekáči a hodinu seděl na chodníku před ní a zíral na tuhle věc :-) Doporučuji. Potom jsem se přesunul na pláž, která skvěle doplňuje takové to „městské“ prostředí (podobně jakove Valencii). Na pláži je zajímavý hotel, podobný tomu slavnému v Dubaji. Potom jsem navštívil „Magickou zpívající fontánu“, která je hned kousek od mého hostelu a každý večer dělá cosi jako show za hudby a různého osvětlení. Dorazil jsem na místo, kde bylo vážně spousta lidí. Prvních 15 minut mě vůbec nenadchlo, show byla za doprovodu rádoby moderních vykopávek a vůbec mi to nesedělo do celého konceptu náměstí. Tak jsem se zvedl, že na to kašlu a v tom přišla fajn změna. Přeplo se na vážnou hudbu a celá show chytila úplně jiný nádech.

TOP atrakce - Sagrada Família

TOP atrakce – Sagrada Família

Dneska (neděle) jsem ještě obešel pár zajímavostí ve městě, ale nezbylo mi už moc času. Poslední auto BlaBla carem odjíždělo ve 14.30, a když spíte do 11 tak toho pak moc nestihnete. Viděl jsem co jsem chtěl a teď hurá na studentskou párty :))

W Hotel na pláži

W Hotel na pláži

Měl jsem zase štěstí na posádku vozidla. Vpředu sedí pár Polka-Španěl a vedle mě Španělka. Všichni uměj skvěle anglicky a mají zajímavé příběhy :))

 

Tady ještě přihodím jednu ze skladeb, která mi při cestování Barcelonou hrála – není to ale pro každého 😀

Ahojte

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked


„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich