První den ve Valencii - Konyho Travel Blog
První den ve Valencii

První den ve Valencii

Za 15 minut odbije půlnoc mého prvního dne a já už tentokrát píši z mé nové postele. Pokud jste někdo četl můj blog z Nového Zélandu – můj pokoj není o nic větší než jsem měl ve věznici :) Vejde se sem jen skříň a postel, ale cena byla v porovnání s ostatními nabídkami slušná (5.600 Kč na měsíc). A teď se vrátíme trošku na začátek.

Na letišti na mě čekal už onen pán z emailu, Gaspar (72 let). Ano čtete dobře, týpkovi je 72 let. Což o to, že jsem se  s ním domlouval po e-mailu anglicky a ochotně mi nabídl vyzvednutí přímo na letišti. Ale dokonce jsme si začali psát skrze WhatsApp (aplikace na chytrý telefon) a v den odletu mi dokonce poslal svou fotku, abych ho na letišti poznal. Píši to možná s trochu přehnaným důrazem na věk, ale mně to prostě přijde husté, že muž v takovémhle věku žije takhle „moderní“ život. Nepřijde ti to nijak moderní?

Můj nový pokoj. Sotva se sem vejdu :-D

Můj nový pokoj. Sotva se sem vejdu :-D

A co kdybych ti řekl, že Gaspar má také 2,5 roční dítě? Čteš dobře. Je to milý a usměvavý pán, se kterým jsem si celou cestu z letiště povídal … s tichým úžasem naslouchal. Když jsem se ho zeptal jak to dělá, že vypadá takhle dobře a ještě k tomu tvoří děti, odpověděl mi, že za to nejspíš může rybí tuk. Gaspar byl totiž celý život kapitánem zámořské rybářské lodi a ryb měl tedy asi dost. Udělal se mnou okružní jízdu kolem nového bytu, předal klíče a seznámil se spolubydlícími. Bydlím se Španělem, Francouzem a Polákem. Všichni působí jako fajn týpci v mém věku :-)

První lekce :-)

První lekce :-)

Padl jsme únavou a ráno v 9 už jsem stál u mé nové školy. Mám to cca 1 km od bytu, a jelikož bydlím kousek od hlavní městské pláže, je to skvělá ranní procházka mezi palmami. Ve škole Solea na mě už čekali s úsměvem :-) Seznámil jsem se s ostatními v kurzu, Wolfgangem (Němec, cca 60 let) a Andrej (Ital, 23 let). Atmosféra na kurzu je více než skvělá a je tam fakt sranda. Hrozně obdivuji lektorku, jak složité musí být učit 3 absolutně nemluvící. Neustálé mávání rukama a grimasy a citoslovce … člověk musí být fakt herec aby to dělal takhle fajn formou :-) Někdy dochází fakt na vtipné situace – třeba dnešní 2. hodinu, kdy jsme vyslovovali písmenka abecedy a lektorka se mě zeptala jak se vysloví „G“. A já začal vzpomínat a dělal jsem takové to „Aaaa…“, a ona najednou zajásala se slovy „Muy bien – Velmi dobře“… si říkám ty vole, co jí je? 😀 A ona si myslela, že už jakoby vyslovuji to písmenko 😀

Odpolední siesta s lidmi z jazykové školy.

Odpolední siesta s lidmi z jazykové školy.

Po lekci jsem začal zařizovat okolnosti a trochu se rozkoukávat. Překvapilo mě, kolik lidí se koupalo – zítra už v riflích nepůjdu :-) Pořídil jsem si SIM kartu od zdejšího operátora, takže mám teď 1GB mobilní internet za 5 EUR. Na bytě mám 300 Mb internet, což je slušná řacha, takhle rychlej jsem ještě nezažil :-) Celej večer jsem dneska randil se spolubydlícím Španělem Alfonsem, studuje tu inženýra, je ukecanej a mluví dobře anglicky – ideální kombinace na mého spolubydlícího. Jdu hodit sprchu, udělám domácí úkol a zalomím to.

Fotka z pláže.

Zase příště!

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked


„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde