Za týden Madrid, potom Barcelona - Konyho Travel Blog
Za týden Madrid, potom Barcelona

Za týden Madrid, potom Barcelona

Sedím v posledním patře obchodní domu Aqua a čichám popcorn, který se tu válí snad všude kolem – nejspíše proto, že v posledním patře je také kino…

Přemýšlím co všechno bych do dnešního příspěvku vylíčil, ale mám pocit, že jsem ještě skoro nic nezažil. Párkrát jsem se prošel po městě .. v posledních dnech našlapu denně kolem 8 km, což je docela nezvyk na člověka přepravujícího se převážně pomocí kol :-/ Mnohem větší kouzlo by mé couračky měly, kdybych konečně sehnal longboard. Longboard je cosi jako velký skateboard, který ovšem jezdí mnohem rychleji a už jsem si tak nějak zvykl zdolávat větší úseky po městě na něm. Ovšem ten svůj jsem si dovézt nemohl kvůli nadměrným rozměrům… respektive mohl, ale musel bych si připlatit minimálně 1.500,- Kč (a to 2x)..

longboard

Španělsko je pro mě něco jako město longboardů. Když se řekne Madrid, vybaví se mi longboard 😀 Údajně zde ve města měla být půjčovna longboardů, tak jsem se tam včera vydal. Je asi 3,5 km od baráku, tak jsem šel hned po škole. Bum – zavíračka ve 14.00 a otevírá se zase až v 17hod (španělský styl otevírací doby. Tak jsem si tenhle výlet dal ještě jednou večer a zjistil, že longy sice půjčují, ale max na 1 hodinu. Ale nechtěl jsem se toho vzdát, a dneska jsem si vydražil svůj longboard na ebay 😀 Ve středu bych ho snad měl mít doma a v pátek fííí.. do Madridu.

S Wolfgangem na obědě

S Wolfgangem na obědě

Od své lektorky jsem dostal tip na aplikaci do mobilu, kde lidé nabízejí místa v autě když někam jedou. Aplikace se jmenuje BlaBla car a v ČR např. nefunguje (funguje tam však plno alternativ). Naťukám tam, že chci jet z Valencie do Madridu, a ono mi to vyhodí různé nabídky od lidí, kteří cestu právě plánují + jejich cena. Za 25 EUR jsem si tedy koupil spolujízdu do Madridu na pátek přístí týden a budu tam až do neděle .. s longboardem doufám! 😀 . Pojedu s nějakýma španělskýma holkama (23 a 25 let), tak snad mě trochu naučej španělsky.

Hemisphere Valencia

Poznal jsem tu už celkem hodně lidí. Němec Wolfgang ze školy mě pozval na oběd, dali jsem si lososa s bramborami a celkem dobře jsme si popovídali :-) Bylo hrozně zajímavé bavit se takhle zcestovalým člověkem jako je on. Připomínám, že Wolfgangovi je cca 60 let a pracuje jako finanční školitel v různých společnostech. Byl již 3x ženatý a teď zrovna je na měsíc ve Valencii (sám). Ten člověk má snad procestovaný celý svět, a tak jsme si měli co říct. Po obědě jsem měl schůzku se Zsomborem z Couchsurfingu (internetová komunita cestovatelů), který mi už zhruba před 14 dny napsal, že bude také ve Valencii 2 dny, a že bychom mohli město omrknout spolu. Zsombor (26) je z Budapeště a právě projíždí různá města Španělska. Celkem jsme si sedli a do večera jsme se flákali Valencií s flaškou sangrie :-)

Szombor z Maďarska

Szombor z Maďarska

Co se týče k výuce španělštiny, tak musím opět vynachválit lektorky. Celá škola má celkem 2 zaměstnance (María a Ínés), které zároveň vedou výku. Ráno vždy máme 2 hodiny výuky s jednou z nich a potom 2 hodiny s druhou. Styl jejich výuky je vážně neuvěřitelný, neustále pracují s intonací, různě máchají rukama a dělaj kraviny, sázej vtipy. Neumím si představit, že bych bych každý den tak dobře naladěn jako ony :-)

Noční Valencie

Noční Valencie

Pokud se zítra dokopu, zveřejním článek od zajímavostech, kterých jsem si na Španělsku dosud všiml :-)

Adios amigos!

a tady jedna na dobrou noc

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked