Základní info (PROČ a JAK) - Konyho Travel Blog
Základní info (PROČ a JAK)

Základní info (PROČ a JAK)

Tak jo, jsem aktuálně v 7.000 metrech nad zemí a píši jak jsem slíbil :-)

Nejdříve se pokusím napsat základní informace o mém výletu do Španělska.

KAM: Valencie, Španělsko
DOBA POBYTU: cca 1 měsíc
CÍL: Být schopen základní konverzace ve španělštině
ZAJÍMAVOST: Nikdy jsem španělsky nemluvil

Je neděle 8. listopadu večer a já zase zažívám ten pocit … pocit osamoceného cestovatele. Možná to bude znít trošku ujetě, ale je úplně jiný pocit, když do odletové haly letiště vstoupím sám nebo s kamarády. Neříkám, že je lepší cestovat sám (někdy tedy 100% ano), ale najedou mi začnou docházet věci, které při cestováním s někým jednoduše neřeším … najednou zase jakoby více vidím hodnotu rodiny, přátel a prostě toho všeho, co všichni bereme jako samozřejmost.

Má vysoká škola mi umožnila čerpat grant na podporu zahraničních mobilit, který není nijak vysoký (pokryje sotva kurz španělštiny), ale přišlo mi to jako velmi zajímavá nabídka a zase něco, co mě posune dál. Španělština je hned druhý jazyk, kterým bych rád uměl mluvit (po angličtině). Mám dokonce pocit, že je to 2. nejrozšířenější oficiální jazyk na světě. Již v prvním ročníku VŠ jsem odchodil začátečnický kurz španělštiny, avšak na lekci nás pravidělně docházelo asi 30 a za ty 2 hodiny jsem toho prostě moc nepochytil – svědčí o tom také fakt, že ačkoliv jsem předmět splnil, neumím napočítat ani do deseti. Umíš ovšem popřát dobrý večer a říci jak se jmenuji!

Částečně tedy svůj výlet financuji z grantu, ovšem tím celá podpora ze strany školy končí. Podmínky pro čerpání byly jednoduše řečeno: „Dáme ti peníze, a ty nám přines potvrzení, že jsi minimálně 30 dní studoval někde jazyk“. Už ani nevím proč, ale začal jsem googlit město Valencie a v ní také jazykové školy. Měl jsem takové malé přání studovat někde u pláže … a má škola sídlí právě u ní! :-) Emailem jsem uhradil zálohu a cca měsíc před odletem koupil letenky (byl bych je koupil mnohem dříve a za lepší cenu, ale měl jsem menší problémy s povolení mé absence ze strany vyučujících). Cena ticketu tak byla minimálně 2x dražší, ale co – vybojoval jsem si to a čeká mě snad měsíc plný zážitků :-)

Ceny letenek
Praha -> Valencie 2.800,- Kč (ČSA)
Valencie -> Praha 1.600,- Kč (ČSA)

Ještě před 3 dny jsem však neměl zařízené žádné ubytování. Chtěl jsem bydlet někde poblíž pláže (školy) a to „jen“ na 1 měsíc (což se některým nájemníkům moc nelíbilo). Nakonec mě kontaktoval jakýsi starší muž (Gaspar), který mi nabídl jeden z jeho pronajímaných bytů. Nabídl mi dokonce, že mě vyzvedne na letišti. Trošku jsem se bál na jeho nabídku kývnout, ale nic lepšího jsem stejně nesehnal a tak jsme si hned v 2. emailu dohodli. Gaspar má byt blízko pláže a za dobrou cenu (200 EUR / měsíc), v bytě bychom měli být 4, a trošku se bojím kdo tam bude :-) Pokud ovšem chci něco zažít, musím tomu jít trochu naproti. Nakonec jsem se také rozhodl nechal svůj profi foťáček doma a táhnu pouze malou GoPro kamerku. Nerad bych se neustále strachoval, že mě někde okrade a chci si to užít fakt naplno! Jestli mě Gaspar podělá, a na letišti nebude 😀 Tak si rychle online zabookuji nějaký hostel nebo si dám noční procházku městem. Už jsem mu však na letišti koupil lahvovou Plzničku za 65 Kč, tak by to mohl vycítit a mávat na mě už od ranveje s transparentem Lubošek.

Nebojte se, délku článků budu postupně eliminovat – jakože už toho nejspíše nebudu mít na srdíčku tolik.

Jsem zpátky, jsem zase na měsíc blogger.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked


„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain